top of page

Dobrý den, jmenuji se Petra a jsem rodinná fotografka.  

 

Jsem především maminka naší malé hvězdičky. Věčný optimista, milující úsměv, horskou turistiku za každého počasí, poznávání nových míst, cestování, kávu, vůni podzimu a asijskou kuchyni. Nemám ráda lež a přetvářku.

Přeju si, abyste se k fotografiím s láskou vraceli. Aby vám dokázaly vykouzlit úsměv na tváři, když se na ně podíváte a díky nim si uchovali ty nejcennější vzpomínky.

Těším se na na naše setkání. 

DSC05321.jpg
DSC01451-2_edited.jpg

Kdy jsem se focení začala věnovat naplno?

Kouzlu fotografie jsem propadla už jako malá holka, když jsem s babičkou prohlížela staré černobílé fotky z jejího a dědy života. Když mi ukazovala, jak vyrůstala moje máma a jak jako rodina trávili čas. Miluju práci reportážních a dokumentárních fotografů. Fascinuje mě jak se díky jejich umění dokážeme dostat přímo do fotografie, být její součástí. Být na místě, kde se fotilo a vnímat tu atmosféru.

 

Fotila jsem starým kompaktem od Sony. Když jsem konečně zainvestovala do své první zrcadlovky, dostavilo se obrovské nadšení. Byl to tenkrát Canon 100D. Za čas přišla přirozeně chuť na vyšší řadu, kterou jsem pak zaměnila za bezzrcadlo, na které akuálně fotím. A jsem stále věrná Canonu.

Když jsem se ocitla ve své nové životní roli mámy a fotila jsem naše rodinné vzpomínky, na žádné z těch fotek jsem nebyla. Říkala jsem si, že je určitě spousta dalších maminek, které to mají podobně. Žen, které nemají fotky se svým mužem, rodinou, dítětem. 

 

Dlouhou dobu jsem si pohrávala s myšlenkou tvořit něco krásného, čím bych dokázala dělat radost i ostatním. A tím je pro mě focení. Rozhodla jsem se mu věnovat naplno. Jsem člověk, co jde do všeho po hlavě a ani teď to nebylo jiné. Snažím se ve fotce neustále vzdělávat. Prostřednictvím workshopů, online kurzů, mentoringu. Věděla jsem, že tohle pro mě bude pohonem, posouvat se dál. A to díky Vám!

 

 

bottom of page